Konsultacja psychologiczna online

Konsultacja psychologiczna online – co powinieneś wiedzieć?

1. Czego może dotyczyć konsultacja online?

Konsultacja online może dotyczyć najróżniejszych aspektów Twojego życia zawodowego i prywatnego. Specjalizuję się w zagadnieniach takich jak radzenie sobie ze stresem, motywacja, formułowanie celów, budowanie pewności siebie czy motywacja do aktywności fizycznej. Tak naprawdę skupiam się jednak na tym, co jest w danym momencie najważniejsze dla Ciebie, Twojego rozwoju i poprawy jakości Twojego życia.

Dlatego jeśli:

  • zastanawiasz się jak zwiększyć pewność siebie,
  • szukasz sposobów na radzenie sobie z nadmiernym stresem, dopasowanych do Twoich potrzeb,
  • trudno Ci zmotywować się do działania i pokonać słomiany zapał,
  • chcesz nauczyć się jaśniej komunikować swoje potrzeby lub obawy,
  • nie wiesz jak skutecznie formułować cele i dążyć do ich osiągnięcia,
  • masz przed sobą wystąpienie publiczne na żywo lub online i sama myśl o tym Cię paraliżuje,
  • chcesz być bardziej aktywny, ale zawsze coś Cię powstrzymuje,
  • chcesz zmiany, ale nie wiesz, jak się za to zabrać,
  • masz poczucie, że mogę pomóc Ci w innej kwestii związanej z poprawą jakości Twojego życia i szeroko pojętym rozwojem… 🙂

to serdecznie zapraszam Cię na spotkanie online.

2. Czym jest (a czym nie jest) konsultacja psychologiczna?

Po pierwsze, konsultacji psychologicznej i psychoedukacji nie należy mylić z psychoterapią, a psychologa z psychoterapeutą. Jako psycholog, czyli osoba, która ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z zakresu psychologii mogę udzielać wsparcia psychologicznego ludziom, którzy doświadczają sytuacji trudnej lub kryzysowej, edukować w zakresie zdrowia psychicznego i budowania umiejętności oraz nawyków z tym związanych (np. radzenia sobie ze stresem, asertywności czy budowania pewności siebie). Wspieram też w formułowaniu celów, a także poszukiwaniu zasobów potrzebnych do ich osiągnięcia w duchu Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Towarzyszę w poszukiwaniu „chcianego” i odnajdywaniu rozwiązań. Nie prowadzę jednak psychoterapii.

Po drugie, jako psycholog nie mogę udzielać Ci życiowych rad ani mówić, jak powinieneś w danej sytuacji postąpić. Mogę za to wspierać Cię w poszukiwaniu odpowiedzi. 🙂

3. Jak umówić się na konsultację?

Aby się umówić, skontaktuj się ze mną mailowo pod adresem kontakt@psychologiaprzygody.pl lub telefonicznie 507 202 270 i opłać wizytę przelewem na numer konta otrzymany po dokonaniu rezerwacji (najpóźniej 24 h przed spotkaniem). Jeśli do wizyty pozostało niewiele czasu, prześlij również na powyższy adres potwierdzenie przelewu. Wizytę możesz również opłacić BLIKIEM na wskazany powyżej nr telefonu w tytule przelewu wpisując KONSULTACJA_IMIĘ_NAZWISKO. Przed dokonaniem wpłaty, skontaktuj się ze mną, w celu ustalenia wolnego terminu.

Link do komunikatora Zoom lub Google Meet wysyłam najpóźniej godzinę przed planowaną konsultacją. Jeżeli nie widzisz maila w swojej skrzynce, sprawdź foldery SPAM i OFERTY. Jeśli mimo to stwierdzisz, że nie otrzymałeś ode mnie wiadomości, skontaktuj się ze mną mailowo (kontakt@psychologiaprzygody.pl) lub telefonicznie (507 202 270).

4. Jaki jest koszt, czas trwania i przebieg konsultacji online?

Koszt konsultacji indywidualnej wynosi 110 zł za 50 minut.

Podczas pierwszej konsultacji będziesz miał przede wszystkim przestrzeń do tego, aby opowiedzieć mi o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Wspólnie ustalimy też zasady ewentualnej dalszej współpracy oraz plan działania.

5. Czego potrzebujesz, aby wziąć udział w konsultacji online?

Dla Twojej wygody rekomenduję wykorzystanie komputera lub laptopa z kamerką i mikrofonem, choć możesz oczywiście połączyć się ze mną również przez telefon lub tablet. Ważne, abyś miał dostęp do bezpiecznego (prywatnego) i w miarę stabilnego łącza internetowego. Nie musisz instalować dodatkowych aplikacji czy urządzeń.

6. Jak przygotować się do konsultacji online?

  1. Zapewnij sobie dostęp do stabilnego i bezpiecznego łącza internetowego, abyś mógł swobodnie rozmawiać przy włączonej kamerce, bez obaw o przerwanie połączenia.
  2. Zadbaj o stworzenie kameralnej, prywatnej przestrzeni, w której będziesz czuł się komfortowo. Zamknij drzwi do pomieszczenia, w którym przebywasz, i uprzedź inne osoby, że przez najbliższą godzinę nie należy Ci przeszkadzać.
  3. Przetestuj sprzęt. Połącz się wcześniej z internetem, sprawdź, czy działa mikrofon i kamerka. Zwykle zajmuje to kilka minut, a pozwala poczuć się pewniej i ograniczyć stres.
  4. Pamiętaj, że jestem tu dla Ciebie. To Ty jesteś ekspertem od swojego życia, a ja mogę jedynie towarzyszyć Ci w realizacji Twoich celów.

7. Co zrobić w przypadku pojawienia się problemów technicznych?

W przypadku przerwania połączenia lub wystąpienia jakichkolwiek problemów technicznych  jeszcze raz skorzystaj z otrzymanego przeze mnie linku lub zadzwoń  pod nr 507 202 270. Wiem, że wiele osób obawia się tego typu problemów podczas korzystania z usług online. Z mojego doświadczenia wynika jednak,  że  zdarzają się one dużo rzadziej, niż nam się wydaje, i zwykle dają się dość łatwo rozwiązać. 🙂

8. Jak odwołać konsultację lub zmienić jej termin?

Konsultację należy odwołać minimum 24 h przed planowanym spotkaniem, kontaktując się ze mną mailowo (kontakt@psychologiaprzygody.pl) lub telefonicznie (507 202 270).

Aby zmienić datę wizyty, należy min. 24 skontaktować się ze mną telefonicznie lub mailowo.

W przypadku spóźnienia się na konsultację jej czas będzie odpowiednio krótszy. Czas oczekiwania na klienta wynosi 15 minut.

9. Czy moje dane są bezpieczne?

Dokładam wszelkich starań, aby zapewnić moim klientom maksymalne bezpieczeństwo. Korzystam ze sprawdzonych narzędzi do organizowania spotkań online, zabezpieczam dane oraz używam wysokiej jakości programu antywirusowego. Muszę jednak poinformować Cię o tym, że korzystanie z usług online, zawsze niesie za sobą pewne ryzyko wycieku informacji.

Obowiązuje mnie oczywiście tajemnica zawodowa. Nie udostępniam Twoich danych ani żadnych informacji o Tobie osobom trzecim, a kwestię Twojej prywatności traktuję bardzo poważnie.

Zgodnie z polskim prawem mam obowiązek przekazać dane klienta odpowiedniej instytucji jedynie w przypadku stwierdzenia zagrożenia zdrowia lub życia samego klienta lub innych osób bądź po otrzymaniu zwolnienia z tajemnicy zawodowej wydanego przez sąd.